معیارهای بخش YSlow در جی تی متریکس برای افزایش سرعت سایت

۱۶ دی ۱۳۹۹
۱۱:۱۴:۱۸
علی
نظرات (0)


معیارهای ارتقاء سرعت تارنما در جی تی متریکس
YSlow معیارهایی متعدد از قسمت PageSpeed را برای بهبود سرعت وبسایت نشان می‌دهد. سئو در مشهد معیارهای این نصیب به طور تحت میباشد:

Use a Content Delivery Network (CDN)
با به کار گیری از CDN فولدر های استاتیک وب سایت شما به شرایط کش استعمال می گردند و در سرورهای متفاوت عالم ذخیره می گردند. بعد از فراخوانی مخاطب، فولدر های استاتیک از نزدیکترین جای به استفاده کننده دانلود گردیده و اکران داده می گردند. به همین برهان سرعت لود تارنما به شدت ارتقا می‌یابد. به کار گیری از CDN به ویژه وقتی که مسافت مکانی سرور شما با مخاطبین تان زیاد میباشد، پیشنهاد میشود.

Add Expires headers
هدرهای منقضی گردیده به مرورگرها اذن خواهند بخشید تا یک ورژن cache از ورقه را به سرویس بگیرند.
expire header چه است؟
expire header یا این که هدر های منقضی گردیده به مرورگر می‌گویند که بایستی درخواست مشخصی از فولدر ها از سرور بگیرند یااینکه می بایست از کش (cache) مرورگر به کار گیری نمایند. هدر های منقضی گردیده منجر کاهش HTTP reuest می گردند، و همینطور سبب کاهش بار گذاری سرور و ارتقا برهه زمانی لود شیت وب سایت خواهند شد.

Make fewer HTTP requests
کاهش HTTP requests از روش ادغام پوشه ها و CSS Spirits

Reduce DNS lookups
جستجوی (Domain Name System) DNS، تأخیر در درخواست های نخستین به هاست را اضافه می نماید. صحیح شدن درخواست ها برای تعداد متعددی از هاست های گوناگون میتواند به عملکرد جراحت برساند.

Use cookie-free domains
محتوای استاتیک از دامنه های گوناگون برای دوری از ترافیک کوکی های غیرضروری به عمل گرفته می‌شود. هنگامی که مرورگر درخواست تصویر استاتیک می نماید و کوکی ها را با درخواست می فرستد، سرور کوکی ها را رد می نماید. این کوکی ها برای ترافیک کانال غیر ضروری می باشند.

Compress components with gzip
درین نصیب، احتکار کردن مدت و پهنای باند توسط ی فشرده سازی منابع قابلیت پذیر میباشد. به کارگیری از gzip در سمت و سوی سرور، وسعت صفحه ها تارنما شما به طریق قابل توجهی کاهش می‌دهد و سبب میگردد سرعت بار گذاری آنها به صورت قابل توجهی ارتقا یابد. فعال سازی gzip در سمت و سوی سرور فعالیت بسیار معمولی ای میباشد و به راحتی می‌توانید با پیکربندی سمت سرور آن را فعال فرمائید.

Minify JavaScript and CSS
این نصیب موجب ازبین رفتن کاراکترهای غیرضروری از جاوا اسکریپت و CSS برای سرعت بخشیدن به بازه دانلود می گردد.

Avoid URL redirects
ریدایرکت URL با به کار گیری از کدهای شرایط HTTP 301 و 302 HTTP ایجاد شده است و به مرورگر میگوید که به جای دیگر بروند. از به عمل بردن ریدایرکت URL تحت عنوان تاخیر مازاد در بار گذاری شیت، خودداری کنید.

Make AJAX cacheable
بوسیله ی درخواست Ajax به کش، از تاخیر های غیرضروری می قدرت خودداری کرد. seo جواب های AJAX برای بهبود اجرا اساسی میباشد و شایسته ترین طرز برای seo آن، صحیح شدن و ساخت‌و‌ساز جواب کش ها میباشد.

 

Remove duplicate JavaScript and CSS
پوشه های تکراری جاوا اسکریپت و CSS توسط ی استعمال از HTTP requests های غیرضروری (صرفا IE) و اجرای جاوا اسکریپت های هدر رفته (در IE و Firefox) به همت و اجرا زخم می‌رساند. IE در صورتیکه مشتمل بر دو توشه اسکریپت های فرنگی شوند و کش نباشند، دو توشه HTTP requests را در زمان لود کاغذ ایجاد می نماید.

Avoid AlphaImageLoader filter
بلوک AlphalmageLoader وب اکسپلورر رندر و دوران لود شیت را ارتقا میدهد.

Avoid HTTP 404 (Not Found) error
وقتی که به یک جاوا اسکریپت فرنگی پیوند داده می‌شود، غلط میباشد که سود ی آن 404 باشد. بعضا از وب سایت ها دارنده پیغام های 404 (از جمله، آیا منظورتان ...؟) می‌باشند، که به استفاده کننده امداد می نمایند ولی منابع سرور همچنان به هدر رفته اند.

Reduce the number of DOM elements
یک برگه ی پیچیده در معنای بایت های زیاد برای دانلود و هم چنین در معنای معدود کردن پردازش DOM آهسته خیس در جاوا اسکریپت میباشد. کاهش مولفه های DOM منجر بهبود اجرا میشود.

14. Use GET for AJAX requests
بهتر میباشد که از GET به مکان POST به کارگیری فرمائید زمانیکه Get هدر و اطلاعات را باهم می فرستد (مگر اینکه خیلی کوکی وجود داشته باشد).

Avoid CSS expressions
کلمه ها می‌توانند هزاران چک CSS غیر ضروری را ساخت و ساز نمایند. می اقتدار اعلام کرد که‌این کلمه ها اکثر وقت ها هنگامی آیتم آنالیز قرار می‌گیرند که شیت کوچک و رندر گردیده، هنگامی که ورقه اسکرول گردیده و حتی وقتی که استفاده کننده موشواره خودر را در شیت به جنبش در میاورد.

Reduce cookie size
مراقبت کوکی ها به کوچک ترین اندازه که قابلیت و امکان پذیر باشد به دست کم رساندن اندازه هدر HTTP امداد می نماید و در حین جواب به مخاطب اصلی و تأثیرگذار میباشد. در واقع داده ها در باب کوکی ها در HTTP headers در بین اینترنت سرور و مرورگر جا به جا می‌شود.

Make favicon small and cacheable
favicon را کوچک نگه دارید چون کاهش اندازه کوکی منجر پیشرفت در عملکرد کوکی های root سرور برای بازیابی favicon می‌گردد.

Configure entity tags (ETags)
اجرای سرورهای متفاوت با پیکربندی پیش فرض ETag میتواند از جواب های 304 دوری نماید.

Make JavaScript and CSS external
جاوا اسکریپت و CSS فرنگی برای به کارگیری از کش مرورگر صحیح نمائید. به عبارت دیگر، در حالتی که جاوا اسکریپت و CSS در فولدر های فرنگی به وسیله مرورگر ذخیره سازی شوند، اندازه پوشه HTML سوای ارتقاء تعداد HTTP requests کاهش خواهد یافت.


اشتراک گذاری:
موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: سئو در مشهد،
بازدید:

[ ]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به مرجع مقالات رسمی و تخصصی سئو است.